Nakvynė Nidoje

nakvyne nidoje
Landscape of the Curonian Spit at winter time

Ramybė, tyla ir harmonija – to dažniausiai tikimasi iš nakvynės Nidoje. O jeigu kurortas gali pasiūlyti dar ir pramogų, padovanoti gražių vaizdų bei galimybę šauniai praleisti laiką – tai jau galima vadinti įsimintinomis ir smagiomis atostogomis.

Jau netrukus Nida galės švęsti dvidešimtmetį nuo to laiko, kai buvo pastebėta, įvertinta ir pagerbta, įtraukiant ją į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ši vietovė pasižymi unikalių kultūros bei gamtos obejktų gausa ir yra įvardijama kaip įspūdingas žmogaus ir gamtos kūrinys, kurį per visa jo gyvavimo istoriją grasino sugriauti įvairios gamtos stichijos. Bet nesunaikino. Todėl šiandien kiekvienas turi galimybę aplankyti Nidą ir pasimėgauti nakvyne Nidoje.

Kyla klausimas, ką gali suteikti nakvynė Nidoje? Iš tiesų – labai daug teigiamo įspūdžio. Pasirinkę nakvynę ar kelias nakvynes Nidoje turėsite galimybę pasimėgauti puikiomis atostogomis ir pasigrožėti įspūdingu kraštovaizdžiu.

Nidoje yra Didysis kopagūbris – smėlynai, kuriuos reikėtų laikyti nebyliais istorijos liudytojais. Būtent šie smėlynai pasiglemžė Kuršių nerijos miškus ir senąsias gyvenvietes. Didžiosios Nidos kopos pradėjo formuotis labai seniai, maždaug XVI amžiuje, kai buvo naikinamas miškas, jūrai į krantą išmetant labai daug smėlio. Metai iš metų vėjas barstė, nešiojo smėlį į visas Nidos puses, kaupėsi smėlio kalvelės, kurios ilgainiui susiliejo į įspūdingų kopų grandines. Nakvynė Nidoje suteiks galimybę į Didžiąsias kopas pažvelgti vakarais… Gražiausi vaizdai atsiveria šiaurinėje Nidos dalyje – Parnidžio draustinyje. Keliautojai sako, kad Parnidžio kopa vienintelė vieta, kuri suteikia galimybę pasigrožėti Nidos panorama. Vakarop galėsite ne tik pamaloninti save vertingu kraštovaizdžiu – vienoje pusėje kalnapušėmis apželdintu plotu, kitoje pusė smėlio kopagūbriais – bet ir į vandenį besileidžiančia saule. O po nakvynės Nidoje, ryte, vėl galėsite čia ateiti ir pasidžiaugti kylančia saule. Tai bene vienintelė vieta Nidoje, kuri dovanoja tokias įspūdingo grožio akimirkas. Beje, esant geram matomumui, galėsite pasistengti įžiūrėti Rusijos Federacijoje plytinčius smėlynus. Tiesa, čia lankantis būtina žinoti, jog kirsti Parnidžio draustinį griežtai draudžiama.

Kad nakvynė Nidoje nebūtų nuobodi, o Parnidžio kopa būtų dar įsimintinesnė, žvilgtelkite į jos viršūnėje pastatytą saulės laikrodį, stovintį čia nuo 1995 metų. Tokią idėja įgyvendino architektas Krištopavičius, skulptorius Pūdymas ir astronominių skaičiavimų profesionalas Klimka. Vieta taip pat pasirinkta kruopščiai ją įvertinus, mat tai vienintelė zona Lietuvoje, kur saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus. Todėl tai puikiai tiko saulės laikrodžiui pastatyti. Atidžiai jį patyrinėkite – jis ne tik rodo laiką. Ant jo galima įžiūrėti kalendorinių švenčių simbolius, runas.  O laikrodžio istorija taip pat skatina juo žavėtis – 1999 m. gruodžio 4 dieną Kuršių nerijoje praūžė uraganas, kuris buvo toks stiprus, kad nugriovė laikrodžio viršutinę dalį… Tačiau laikrodžio pagrindas išliko. O po maždaug dešimtmečio viršūnė buvo atkurta, tik, deja, šiek tiek trumpesnė. Tad nakvynė Nidoje gali padovanoti labai gražų laiką lankant šį unikalų Nidos objektą.

Be to, visai šalia Parnidžio kopos, šiaurinėje dalyje – Tylos slėnis, o pietinėje – Mirties slėnis. Pastarasis įdomus tuo, kad 1916 metais čia buvo Prancūzijos karo belaisvių stovykla, kurioje vėliau gretas papildė ir rusų karo belaisviai.

Taip pat Nida suteikia dar vieną vertingą galimybę – stebėti paukščių migracijas. Tam nakvynė Nidoje turėtų būti pasirinkta rudenį arba pavasarį. Būtent Kuršių nerija yra didžiausias paukščių migracijos kelias. Šiuo dangaus keliu balandžio ir rugsėjo mėnesiais per dieną pralekia daugiau nei milijonas paukščių. Argi nakvynė Nidoje nenusipelnė būti pratęsta?

Paklausykite išties vertingo patarimo – pasirinkite nakvynę Nidoje ir vainikuokite ją jaukia pažintimi su naktine Nida.

Leave a Reply